Kramer WXA-H Passive Wall Plate - 15-pin HD, 3.5mm Audio & HDMI - White - 1 x HDMI Port(s) - 1 x Mini-phone Port(s) - 1 x VGA Port(s) (WXA-H/US(W))
SKU:
WXA-H/US(W)
UPC:
7291063053802
MSRP:
$115.00
$115.00
$66.99
Save:
$48.01 (41.75%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
6.90
(cm)
Height:
11.40
(cm)
Depth:
4.00
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Mount Type: Wall Mount
Number of HDMI Ports: 1
Number of Mini-phone Ports: 1
Number of VGA Ports: 1
Product Color: White
Height: 4.49" (114 mm)
Width: 2.72" (69 mm)
Depth: 1.57" (40 mm)
- Faceplate enhances the design and appearance of your room and connected devices
- Wall Mount for your convenience and simplicity of usage
- Total 1 HDMI ports for easy, convenient connectivity with your devices to ensure maximum usability
- White color adds a refined look to the faceplate, mount box, making your room look elegant
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Kramer Electronics LTD |
| Manufacturer Part Number | WXA-H/US(W) |
| Manufacturer Website Address | http://www.kramerelectronics.com |
| Brand Name | Kramer |
| Product Model | WXA-H |
| Product Name | WXA-H Passive Wall Plate - 15-pin HD, 3.5mm Audio & HDMI |
| Product Type | Faceplate |
| Technical Information | |
| Mount Type | Wall Mount |
| Interfaces/Ports | |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| Number of Mini-phone Ports | 1 |
| Number of VGA Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Height | 4.49" (114 mm) |
| Width | 2.72" (69 mm) |
| Depth | 1.57" (40 mm) |
[/custom-specifications]
Kramer WXA-H Passive Wall Plate - 15-pin HD, 3.5mm Audio & HDMI - White - 1 x HDMI Port(s) - 1 x Mini-phone Port(s) - 1 x VGA Port(s) (WXA-H/US(W))
MSRP:
$115.00
$115.00
$66.99
Save:
$48.01 (41.75%)
Out of stock