Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Middle Atlantic 18U Vented Front Door - 33.38" (847.85 mm) Height x 1.54" (39.12 mm) Depth (DT-VFD-18)
SKU:
DT-VFD-18
UPC:
656747142468
MSRP:
$400.50
$400.50
$300.99
Save:
$99.51 (24.85%)
Warranty Information:
3 Year
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
84.79
(cm)
Depth:
3.91
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Height: 33.38" (847.85 mm)
Depth: 1.54" (39.12 mm)
Compatibility:
Middle Atlantic DTRK Series 19" Desktop Rack
Limited Warranty: 3 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | DT-VFD-18 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Name | 18U Vented Front Door |
| Product Type | Door Panel |
| Physical Characteristics | |
| Height | 33.38" (847.85 mm) |
| Depth | 1.54" (39.12 mm) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Middle Atlantic DTRK Series 19" Desktop Rack |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
[/custom-specifications]
Middle Atlantic 18U Vented Front Door - 33.38" (847.85 mm) Height x 1.54" (39.12 mm) Depth (DT-VFD-18)
MSRP:
$400.50
$400.50
$300.99
Save:
$99.51 (24.85%)
Out of stock