Intellinet 19" Cable Entry Panel, 2U, with Brush Insert, Black - Cable Panel - Jet Black - 2U Rack Height x 19" Panel Width - Steel (712774)
SKU:
712774
UPC:
766623712774
MSRP:
$53.86
$53.95
$48.95
Save:
$4.91 (9.10%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
48.30
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.00
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
Cable Manager Type: Cable Panel
Product Color: Jet Black
Product Material: Steel
Rack Height: 2U
Panel Width: 19"
Width: 19" (483 mm)
Depth: 0.4" (10 mm)
Weight (Approximate): 13.05 oz (370 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | IC INTRACOM |
| Manufacturer Part Number | 712774 |
| Manufacturer Website Address | http://www.icintracom.com |
| Brand Name | Intellinet |
| Product Name | 19" Cable Entry Panel |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Panel |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Jet Black |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 2U |
| Panel Width | 19" |
| Width | 19" (483 mm) |
| Depth | 0.4" (10 mm) |
| Weight (Approximate) | 13.05 oz (370 g) |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
Intellinet 19" Cable Entry Panel, 2U, with Brush Insert, Black - Cable Panel - Jet Black - 2U Rack Height x 19" Panel Width - Steel (712774)
MSRP:
$53.86
$53.95
$48.95
Save:
$4.91 (9.10%)
Available & Ready to Ship