Middle Atlantic 1RU Flanged Aluminum Rack Blank Panel - Brushed Black - 1.75" (44.45 mm) Height x 19" (482.60 mm) Width x 19" (482.60 (BL1)
SKU:
BL1
UPC:
656747002564
MSRP:
$65.49
$65.95
$42.95
Save:
$22.54 (34.18%)
Warranty Information:
Lifetime
Condition:
New
Width:
48.26
(cm)
Height:
4.45
(cm)
Depth:
48.26
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Color Family: Black
Product Color: Brushed Black
Height: 1.75" (44.45 mm)
Width: 19" (482.60 mm)
Depth: 19" (482.60 mm)
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | BL1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Series | BL |
| Product Model | BL1 |
| Product Name | Middle Atlantic 1RU Flanged Aluminum Rack Blank Panel |
| Product Type | Blanking Panel |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Brushed Black |
| Height | 1.75" (44.45 mm) |
| Width | 19" (482.60 mm) |
| Depth | 19" (482.60 mm) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
Middle Atlantic 1RU Flanged Aluminum Rack Blank Panel - Brushed Black - 1.75" (44.45 mm) Height x 19" (482.60 mm) Width x 19" (482.60 (BL1)
MSRP:
$65.49
$65.95
$42.95
Save:
$22.54 (34.18%)
Available & Ready to Ship