Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Middle Atlantic Essex PIVOT-MMR-10 Mounting Panel for Rack (PIVOT-MMR-10)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: Rack
Height: 24.77" (629.16 mm)
Width: 25.25" (641.35 mm)
Depth: 8.38" (212.85 mm)
Compatibility: Middle Atlantic Essex MMR Series Rack
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | PIVOT-MMR-10 |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | Middle Atlantic |
| Product Line | Essex |
| Product Model | PIVOT-MMR-10 |
| Product Name | Essex Back Pan, 10 RU, Pivoting |
| Product Type | Mounting Panel |
| Product Information | |
| Device Supported | Rack |
| Physical Characteristics | |
| Height | 24.77" (629.16 mm) |
| Width | 25.25" (641.35 mm) |
| Depth | 8.38" (212.85 mm) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Middle Atlantic Essex MMR Series Rack |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
[/custom-specifications]