B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Device Supported: Tablet
Features: Tilt,360° Swivel,90° Tilt,Lockable,Durable
Mount Profile: Fixed
Durability: Corrosion Resistant
Product Material: Steel
VESA Mount Compatible: Yes
Mounting Pattern: 75 x 75
Height: 2.40" (60.96 mm)
Width: 8.20" (208.28 mm)
Depth: 4.40" (111.76 mm)
Weight (Approximate): 2.20 lb (1000 g)
Application/Usage: Vehicle
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7110-1200 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Standard Clevis VESA 75mm & Hole Pattern With 3/8" Hole |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Tablet |
| Features | Tilt,360° Swivel,90° Tilt,Lockable,Durable |
| Mount Profile | Fixed |
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Steel |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Height | 2.40" (60.96 mm) |
| Width | 8.20" (208.28 mm) |
| Depth | 4.40" (111.76 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.20 lb (1000 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Vehicle |
[/custom-specifications]
Gamber-Johnson Vehicle Mount for Tablet - 75 x 75 - VESA Mount Compatible - Steel (7110-1200)
MSRP:
$150.44
$150.44
$107.99
Save:
$42.45 (28.22%)
Out of stock