Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson 7160-0028 Vehicle Mount - Black - Black (7160-0028)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- 7160-0028 MCS Extension Box
- Faceplate
- Filler Panel
Product Color: Black
Height: 3.60" (91.44 mm)
Width: 7.20" (182.88 mm)
Depth: 9.10" (231.14 mm)
Weight (Approximate): 4 lb (1814.37 g)
Package Contents:
Compatibility:
Radio
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0028 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Model | 7160-0028 |
| Product Name | 7160-0028 MCS Extension Box |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 3.60" (91.44 mm) |
| Width | 7.20" (182.88 mm) |
| Depth | 9.10" (231.14 mm) |
| Weight (Approximate) | 4 lb (1814.37 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Radio |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | 7160-0085 |
| Sale Price | $140.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | MCS-LOWBOX |
| Sale Price | $349.95 |
| Product | Gamber-Johnson MCS-ERGOBOX12 Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | MCS-ERGOBOX12 |
| Sale Price | $328.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | 7160-0086 |
| Sale Price | $125.95 |
[/custom-options]