Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson NotePad Vehicle Mount for Computer - 1 (7160-0250)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: Computer
Height: 1.62" (41.15 mm)
Width: 18.25" (463.55 mm)
Depth: 9.50" (241.30 mm)
Weight (Approximate): 6.50 lb (2948.35 g)
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0250 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Line | NotePad |
| Product Name | NotePad V Universal Computer Cradle |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Computer |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.62" (41.15 mm) |
| Width | 18.25" (463.55 mm) |
| Depth | 9.50" (241.30 mm) |
| Weight (Approximate) | 6.50 lb (2948.35 g) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]