B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
Device Supported: Display Screen,Computer,Notebook
Height: 8.75" (222.25 mm)
Width: 2.50" (63.50 mm)
Depth: 1.50" (38.10 mm)
Weight (Approximate): 8 oz (226.80 g)
Application/Usage: Fire,Rescue,Public Safety,Utility
Compatibility:
Gamber-Johnson - NotePad V Universal Computer Mount (7160-0250, 7160-0250-02, 7160-0402)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0251 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Line | NotePad V |
| Product Name | NotePad V Screen Support |
| Product Type | Screen Support |
| Product Information | |
| Device Supported | Display Screen,Computer,Notebook |
| Physical Characteristics | |
| Height | 8.75" (222.25 mm) |
| Width | 2.50" (63.50 mm) |
| Depth | 1.50" (38.10 mm) |
| Weight (Approximate) | 8 oz (226.80 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Fire,Rescue,Public Safety,Utility |
| Compatibility | Gamber-Johnson - NotePad V Universal Computer Mount (7160-0250, 7160-0250-02, 7160-0402) |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]
Gamber-Johnson NotePad V Screen Support for Display Screen, Computer, Notebook (7160-0251)
MSRP:
$113.51
$113.51
$74.99
Save:
$38.52 (33.94%)
Out of stock