B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- Vehicle Mount
- 1 x Off set Universal Mounting Step
Color Family: Black
Product Color: Black Powder Coat
Height: 8.12" (206.25 mm)
Width: 19" (482.60 mm)
Depth: 8.93" (226.82 mm)
Weight (Approximate): 10.40 lb (4717.36 g)
Package Contents:
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0350 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Vehicle Mount |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Height | 8.12" (206.25 mm) |
| Width | 19" (482.60 mm) |
| Depth | 8.93" (226.82 mm) |
| Weight (Approximate) | 10.40 lb (4717.36 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Steel |
| SKU | 7160-0230 |
| Sale Price | $93.95 |
| Product | Gamber-Johnson 7160-0178 Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | 7160-0178 |
| Sale Price | $112.95 |
| Product | Gamber-Johnson 7160-0220 Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | 7160-0220 |
| Sale Price | $378.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount for Notebook - Black - Height Adjustable - Steel |
| SKU | 7170-0148 |
| Sale Price | $853.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-LOWER9 |
| Sale Price | $78.95 |
[/custom-options]
Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black Powder Coat - Black Powder Coat (7160-0350)
MSRP:
$294.16
$294.16
$193.99
Save:
$100.17 (34.05%)
Out of stock