B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Manufacturer-Brochure
Product Color: Black Powder Coat
Mounting Pattern: 75 x 75
Height: 4.60" (116.84 mm)
Width: 6.80" (172.72 mm)
Depth: 5.28" (134.11 mm)
Weight (Approximate): 5.80 lb (2630.84 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0370 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Forklift Mount: Clam Shell with Large Plate |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Height | 4.60" (116.84 mm) |
| Width | 6.80" (172.72 mm) |
| Depth | 5.28" (134.11 mm) |
| Weight (Approximate) | 5.80 lb (2630.84 g) |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]
Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black Powder Coat - 75 x 75 (7160-0370)
MSRP:
$272.15
$272.15
$193.99
Save:
$78.16 (28.72%)
Out of stock