B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Product Color: Black Powder Coat
Height: 4.46" (113.28 mm)
Width: 5.81" (147.57 mm)
Depth: 4.30" (109.22 mm)
Weight (Approximate): 3.35 lb (1519.53 g)
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0536 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Ford Transit Connect (2014-2016) |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Height | 4.46" (113.28 mm) |
| Width | 5.81" (147.57 mm) |
| Depth | 4.30" (109.22 mm) |
| Weight (Approximate) | 3.35 lb (1519.53 g) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-LOWER9 |
| Sale Price | $78.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Steel |
| SKU | 7160-0230 |
| Sale Price | $93.95 |
| Product | Gamber-Johnson 7160-0178 Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | 7160-0178 |
| Sale Price | $112.95 |
[/custom-options]
Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black Powder Coat - Black Powder Coat (7160-0536)
MSRP:
$237.96
$237.96
$165.99
Save:
$71.97 (30.24%)
Out of stock