Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson Vehicle Mount for Vehicle Console - Black Powder Coat - Black Powder Coat (7160-0557)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: Vehicle Console
Product Color: Black Powder Coat
Height: 4.48" (113.79 mm)
Width: 18.14" (460.76 mm)
Depth: 7.15" (181.61 mm)
Weight (Approximate): 7.15 lb (3243.19 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0557 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Vehicle Mount |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Vehicle Console |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Height | 4.48" (113.79 mm) |
| Width | 18.14" (460.76 mm) |
| Depth | 7.15" (181.61 mm) |
| Weight (Approximate) | 7.15 lb (3243.19 g) |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Mounting Adapter for Cradle, Tablet PC, Docking Station - Black - Steel |
| SKU | 7160-0500 |
| Sale Price | $319.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Steel |
| SKU | 7160-0230 |
| Sale Price | $93.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-LOWER9 |
| Sale Price | $78.95 |
| Product | Gamber-Johnson Mounting Brace for Vehicle Console |
| SKU | 7160-0231 |
| Sale Price | $110.95 |
| Product | Gamber-Johnson 7160-0178 Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | 7160-0178 |
| Sale Price | $112.95 |
[/custom-options]