Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson Vehicle Mount for Tablet, Computer, Display Screen - Black Powder Coat - 75 x 75 (7160-0586)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: Tablet,Computer,Display Screen
Color Family: Black
Product Color: Black Powder Coat
Mounting Pattern: 75 x 75
Height: 7.47" (189.74 mm)
Width: 10" (254 mm)
Depth: 10.77" (273.56 mm)
Weight (Approximate): 8.28 lb (3755.74 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0586 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Forklift Mount: Short Overhead Guard With Dual Clam Shell |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Tablet,Computer,Display Screen |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Height | 7.47" (189.74 mm) |
| Width | 10" (254 mm) |
| Depth | 10.77" (273.56 mm) |
| Weight (Approximate) | 8.28 lb (3755.74 g) |
[/custom-specifications]