B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Device Supported: Tablet,Docking Station
Mounting Pattern: 75 x 75
Height: 9.18" (233.17 mm)
Width: 4.03" (102.36 mm)
Depth: 5.65" (143.51 mm)
Weight (Approximate): 2.60 lb (1179.34 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0761 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Independent Tablet Display Mount |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Tablet,Docking Station |
| Physical Characteristics | |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Height | 9.18" (233.17 mm) |
| Width | 4.03" (102.36 mm) |
| Depth | 5.65" (143.51 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.60 lb (1179.34 g) |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount for Tablet, Docking Station |
| SKU | 7160-0758 |
| Sale Price | $110.95 |
[/custom-options]
Gamber-Johnson Vehicle Mount for Tablet, Docking Station - 75 x 75 (7160-0761)
MSRP:
$161.38
$161.38
$113.99
Save:
$47.39 (29.37%)
Out of stock