Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson Mongoose Vehicle Mount for Computer - Black Powder Coat - 75 x 75 (7160-0928)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: Computer
Product Color: Black Powder Coat
Mounting Pattern: 75 x 75
Height: 3.90" (99.06 mm)
Width: 7.20" (182.88 mm)
Length: 11.30" (287.02 mm)
Weight (Approximate): 6.80 lb (3084.43 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0928 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Line | Mongoose |
| Product Name | Mongoose - 9" Locking Slide Arm with Short Clevis |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Computer |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Mounting Pattern | 75 x 75 |
| Height | 3.90" (99.06 mm) |
| Width | 7.20" (182.88 mm) |
| Length | 11.30" (287.02 mm) |
| Weight (Approximate) | 6.80 lb (3084.43 g) |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount for Tablet PC, Docking Station, Cradle - Black Powder Coat - 1 Display(s) Supported - 75 x 75 |
| SKU | 7160-0529 |
| Sale Price | $104.95 |
| Product | Gamber-Johnson Desk Mount for Cradle, Tablet PC, Docking Station - Black - Height Adjustable - Steel |
| SKU | 7160-0494 |
| Sale Price | $121.95 |
[/custom-options]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
User-Manual
[/custom-user-manual]