B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Manufacturer-Brochure
User-Manual
Device Supported: Monitor
Height: 5.22" (132.59 mm)
Depth: 1.63" (41.40 mm)
Length: 6.36" (161.54 mm)
Weight (Approximate): 2.75 lb (1247.38 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-1096 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Clamp Bracket Adapter |
| Product Type | Mounting Adapter |
| Product Information | |
| Device Supported | Monitor |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.22" (132.59 mm) |
| Depth | 1.63" (41.40 mm) |
| Length | 6.36" (161.54 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.75 lb (1247.38 g) |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
User-Manual
[/custom-user-manual]
Gamber-Johnson Mounting Adapter for Monitor (7160-1096)
MSRP:
$102.57
$102.57
$71.99
Save:
$30.58 (29.81%)
Out of stock