B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Device Supported: Docking Station,Cradle
Product Color: Black
Height: 14" (355.60 mm)
Width: 7.50" (190.50 mm)
Length: 7" (177.80 mm)
Weight (Approximate): 6.70 lb (3039.07 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-1156-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Tall Overhead Bar Mount |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Docking Station,Cradle |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 14" (355.60 mm) |
| Width | 7.50" (190.50 mm) |
| Length | 7" (177.80 mm) |
| Weight (Approximate) | 6.70 lb (3039.07 g) |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Mounting Bracket for Keyboard - 75 x 75 |
| SKU | 7160-1257 |
| Sale Price | $174.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount for Keyboard, Tablet - Black Powder Coat - 75 x 75 |
| SKU | 7160-0799 |
| Sale Price | $172.95 |
| Product | Gamber-Johnson Mounting Tray for Docking Station, Keyboard, Tablet - 75 x 75 |
| SKU | 7160-1157 |
| Sale Price | $188.95 |
[/custom-options]
Gamber-Johnson Vehicle Mount for Docking Station, Cradle - Black (7160-1156-01)
MSRP:
$287.02
$287.02
$147.99
Save:
$139.03 (48.44%)
Out of stock