B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Manufacturer-Brochure
Product Color: Black Powder Coat
Height: 10" (254 mm)
Width: 7.50" (190.50 mm)
Depth: 7" (177.80 mm)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-1156 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Overhead Bar Mount |
| Product Type | Mounting Adapter |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Height | 10" (254 mm) |
| Width | 7.50" (190.50 mm) |
| Depth | 7" (177.80 mm) |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]
Gamber-Johnson Mounting Adapter - Black Powder Coat (7160-1156)
MSRP:
$265.31
$265.31
$168.99
Save:
$96.32 (36.30%)
Out of stock