Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
HP Engage One Pro 15.6 G2 AiO System - (Intel Core i5 i5-14500T - vPro Technology - 8 GB DDR5 SDRAM - 256 GB SSD PCIe NVMe - Windows (BF6S5UT#ABA)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Bluetooth: Yes
Bluetooth Standard: Bluetooth 5.4
Form Factor: All-in-One
Features: Anti-glare
Processor Manufacturer: Intel
Processor Type: Core i5
Processor Core: Tetradeca-core (14 Core)
Processor Model: i5-14500T
Maximum Turbo Speed: 4.80 GHz
Processor Cache: 24 MB
vPro Technology: Yes
Standard Memory: 8 GB
Memory Technology: DDR5 SDRAM
Solid State Drive Capacity: 256 GB
Solid State Drive Interface: PCIe NVMe
Screen Size: 15.6"
Screen Mode: Full HD
Panel Technology: In-plane Switching Technology (IPS)
Touchscreen: Yes
Graphics Controller Manufacturer: Intel
Graphics Controller Model: UHD Graphics 770
Wireless LAN: Yes
USB: Yes
Powered USB: Yes
USB Type-C: Yes
Number of USB Type A Ports: 5
Number of USB Type C Ports: 1
Speaker Power: 2 W
Operating System: Windows 11 Pro
Weight (Approximate): 7.43 lb (3370 g)
Durability: Dust Resistant,Liquid Resistant
Ingress Protection (IP) Rating: IP44
- Touch panel makes your workforce's life easy along with recognizable and adaptable operation
- 15.6" screen area for showcasing digital content with supreme clarity
- 256 GB SSD provides you with enough space to store large files
- Built-in 8 GB DDR5 SDRAM memory for a crisp and detail display
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | BF6S5UT#ABA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Line | Engage One Pro |
| Product Name | Engage One Pro 15.6 G2 AiO System |
| Product Type | POS Terminal |
| Technical Information | |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.4 |
| Form Factor | All-in-One |
| Features | Anti-glare |
| Processor & Chipset | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Core | Tetradeca-core (14 Core) |
| Processor Model | i5-14500T |
| Maximum Turbo Speed | 4.80 GHz |
| Processor Cache | 24 MB |
| vPro Technology | Yes |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Storage | |
| Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Solid State Drive Interface | PCIe NVMe |
| Display & Graphics | |
| Screen Size | 15.6" |
| Screen Mode | Full HD |
| Panel Technology | In-plane Switching Technology (IPS) |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 770 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Powered USB | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Type A Ports | 5 |
| Number of USB Type C Ports | 1 |
| Built-in Devices | |
| Speaker Power | 2 W |
| Software | |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 7.43 lb (3370 g) |
| Miscellaneous | |
| Durability | Dust Resistant,Liquid Resistant |
| Ingress Protection (IP) Rating | IP44 |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | HP Care Pack Priority Access Plus Service - 2 Year - Warranty - 9 x 5 x Next Available Agent - Technical |
| SKU | U80LYE |
| Sale Price | $19.95 |
| Product | HP Care Pack Priority Access Plus Service - 3 Year - Warranty - 9 x 5 x Next Available Agent - Technical |
| SKU | U80MBE |
| Sale Price | $102.95 |
| Product | HP Care Pack Data Recovery - 3 Year - Warranty - 9 x 5 x 5 Business Day - Service Depot - Maintenance - Labor |
| SKU | U80LNE |
| Sale Price | $56.95 |
| Product | HP Care Pack Priority Access Plus Service - 2 Year - Warranty - 9 x 5 x Next Available Agent - Technical |
| SKU | U80LZE |
| Sale Price | $70.95 |
| Product | HP Priority Access Plus Service - 5 Year - Service - 9 x 5 x Next Available Agent - Technical |
| SKU | U80MDE |
| Sale Price | $165.95 |
[/custom-options]