B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- Vehicle Base
- 1 x DS-STEP Offset Universal Mounting Step
Device Supported: Notebook
Product Color: Black
Height: 6.25" (158.75 mm)
Width: 12" (304.80 mm)
Depth: 7.50" (190.50 mm)
Weight (Approximate): 7 lb (3175.15 g)
Package Contents:
Compatibility:
Notebook
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | DS-118 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Vehicle Base |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Notebook |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 6.25" (158.75 mm) |
| Width | 12" (304.80 mm) |
| Depth | 7.50" (190.50 mm) |
| Weight (Approximate) | 7 lb (3175.15 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Notebook |
[/custom-specifications]
Gamber-Johnson Vehicle Mount for Notebook - Black - Black (DS-118)
MSRP:
$257.11
$257.11
$165.99
Save:
$91.12 (35.44%)
Out of stock