Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
HPE 5400R 2750W PoE+ zl2 Power Supply (J9830B#ABG)
SKU:
J9830B#ABG
UPC:
0190017129662
MSRP:
$4,411.99
$4,411.99
$3,933.99
Save:
$478.00 (10.83%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
15.88
(cm)
Height:
18.92
(cm)
Depth:
12.95
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Height: 7.45" (189.23 mm)
Width: 6.25" (158.75 mm)
Depth: 5.10" (129.54 mm)
Weight (Approximate): 9.24 lb (4190 g)
Compatibility:
Aruba 5400R Series Switch
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | J9830B#ABG |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Brand Name | HPE |
| Product Name | 5400R 2750W PoE+ zl2 Power Supply |
| Product Type | Power Supply |
| Physical Characteristics | |
| Height | 7.45" (189.23 mm) |
| Width | 6.25" (158.75 mm) |
| Depth | 5.10" (129.54 mm) |
| Weight (Approximate) | 9.24 lb (4190 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Aruba 5400R Series Switch |
[/custom-specifications]
HPE 5400R 2750W PoE+ zl2 Power Supply (J9830B#ABG)
MSRP:
$4,411.99
$4,411.99
$3,933.99
Save:
$478.00 (10.83%)
Out of stock