Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
HPE FlexFabric 5944 Port to Power Airflow (Front to Back) Fan Module (JL837A)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Fan Height: 1.60" (40.64 mm)
Fan Width: 1.60" (40.64 mm)
Fan Depth: 3.50" (88.90 mm)
Weight (Approximate): 4.80 oz (136.08 g)
Compatibility:
HPE FlexFabric 5944 Series Switch
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | JL837A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Brand Name | HPE |
| Product Name | FlexFabric 5944 Port to Power Airflow (Front to Back) Fan Module |
| Product Type | Cooling Fan |
| Physical Characteristics | |
| Fan Height | 1.60" (40.64 mm) |
| Fan Width | 1.60" (40.64 mm) |
| Fan Depth | 3.50" (88.90 mm) |
| Weight (Approximate) | 4.80 oz (136.08 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HPE FlexFabric 5944 Series Switch |
[/custom-specifications]
[custom-options]
[/custom-options]