Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: Keystone Module
Features: Heavy Duty
Color Family: Silver
Product Color: Silver
Product Material: Metal,Steel,SPCC
Height: 2.12" (53.85 mm)
Width: 1.94" (49.28 mm)
Depth: 2.38" (60.45 mm)
Country of Origin: Taiwan
TAA Compliant: Yes
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH),Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | N063-003 |
| Manufacturer Website Address | http://www.eaton.com/EatonCom/Markets/NorthAmerica |
| Brand Name | Tripp Lite series |
| Product Model | N063-003 |
| Product Name | N063-003 Metal DIN-Rail Mounting Module, 3 Ports |
| Product Type | Din Rail Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Keystone Module |
| Features | Heavy Duty |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Silver |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Metal,Steel,SPCC |
| Height | 2.12" (53.85 mm) |
| Width | 1.94" (49.28 mm) |
| Depth | 2.38" (60.45 mm) |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH),Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Tripp Lite series Cat6 Straight Through Shielded Modular In-line "Snap-in" Coupler (RJ45 F/F) - Silver - Gold |
| SKU | N235-001-SH |
| Sale Price | $17.95 |
| Product | Tripp Lite HDMI Coupler Keystone Panel Mount Angled F/F Black - 1 x HDMI Digital Audio/Video Female - 1 x HDMI Digital Audio/Video Female - Gold Connector - Black |
| SKU | P164-000-KPA-BK |
| Sale Price | $8.95 |
| Product | Tripp Lite series Snap-In Blank Keystone Jack Insert, White, 10 Pack |
| SKU | N040-010-WH |
| Sale Price | $6.95 |
[/custom-options]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]