Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Color Family: Gray
Product Color: Gray
Product Material: Polycarbonate,Plastic
Height: 2.37" (60.20 mm)
Width: 2.37" (60.20 mm)
Depth: 0.16" (4.06 mm)
Compatibility:
N063-001-ENC-K1 DIN-Rail Mounting Enclosure Module
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS),Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH)
Country of Origin: Taiwan
TAA Compliant: Yes
Limited Warranty: Lifetime
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Manufacturer Part Number | N063-001-ENC-R |
| Manufacturer Website Address | http://www.eaton.com/EatonCom/Markets/NorthAmerica |
| Brand Name | Tripp Lite series |
| Product Model | N063-001-ENC-R |
| Product Name | Right Cover for DIN-Rail Mounting Enclosure Module, TAA |
| Product Type | Protection Panel |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Polycarbonate,Plastic |
| Height | 2.37" (60.20 mm) |
| Width | 2.37" (60.20 mm) |
| Depth | 0.16" (4.06 mm) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | N063-001-ENC-K1 DIN-Rail Mounting Enclosure Module |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS),Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) |
| Country of Origin | Taiwan |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Tripp Lite series N063-001-ENC-K1 Mounting Enclosure for Keystone Module, Inline Coupler - Gray - Rugged - Polycarbonate, Plastic, Phosphor Bronze |
| SKU | N063-001-ENC-K1 |
| Sale Price | $6.95 |
[/custom-options]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]