Samsung S View Carrying Case (Wallet) Samsung Galaxy A71 Smartphone, Card - White - 6.51" (165.40 mm) Height x 3.14" (79.80 mm) Width (EF-EA715PWEGCA)
SKU:
EF-EA715PWEGCA
UPC:
0887276415345
MSRP:
$38.99
$38.99
$36.99
Save:
$2.00 (5.13%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
7.98
(cm)
Height:
16.54
(cm)
Depth:
1.24
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- Samsung - Galaxy A71
Style: Wallet
Color Family: White
Product Color: White
Height: 6.51" (165.40 mm)
Width: 3.14" (79.80 mm)
Depth: 0.49" (12.40 mm)
Weight (Approximate): 1.94 oz (55 g)
Application/Usage: Smartphone,Card
Brand Compatibility: Samsung
Phone Model Compatibility: Galaxy A71
Compatibility:
- Keep it handy
- Safeguarded from all sides
- Easy access with the S View Cover
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EFEA715PWEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Line | S View |
| Product Name | View Wallet Cover (Galaxy A71) |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Information | |
| Style | Wallet |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 6.51" (165.40 mm) |
| Width | 3.14" (79.80 mm) |
| Depth | 0.49" (12.40 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.94 oz (55 g) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Smartphone,Card |
| Brand Compatibility | Samsung |
| Phone Model Compatibility | Galaxy A71 |
| Compatibility |
|
[/custom-specifications]
Samsung S View Carrying Case (Wallet) Samsung Galaxy A71 Smartphone, Card - White - 6.51" (165.40 mm) Height x 3.14" (79.80 mm) Width (EF-EA715PWEGCA)
MSRP:
$38.99
$38.99
$36.99
Save:
$2.00 (5.13%)
Out of stock