B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
Additional-pdf2
- Wireless Charger Convertible
- Wireless Charger Stand
- 15W Wall Charger
- USB Cable
- Quick Start Guide
- Qi Compatible Devices
- S20
- S20+
- S20 Ultra
- Note 10+
- Note 10
- S10e
- S10
- S10+
- S10 5G
- Note9
- S9
- S9+
- Note8
- S8
- S8+
- S7
- S7 Edge
- Note 5
- S6 Edge+
- S6
- S6 Edge
- 11 pro
- 11
- SE
- XS Max
- XS
- XR
- 8
- 8 Plus
USB: Yes
Input Voltage: 9 V DC
Height: 5" (127.10 mm)
Width: 2.76" (70 mm)
Depth: 1.15" (29.11 mm)
Weight (Approximate): 169.2 g
Features: Fast Charging
Package Contents:
Compatibility:
Samsung Galaxy Smartphones:
Apple iPhone Smartphones:
Limited Warranty: 12 Month
- Multiple charging positions
- Detachable magnetic kickstand
- Two charging coils
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | EP-N3300TWEGCA |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com |
| Brand Name | Samsung |
| Product Model | EP-N3300 |
| Product Name | Wireless Charger Convertible |
| Product Type | Induction Charger |
| Technical Information | |
| USB | Yes |
| Power Description | |
| Input Voltage | 9 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5" (127.10 mm) |
| Width | 2.76" (70 mm) |
| Depth | 1.15" (29.11 mm) |
| Weight (Approximate) | 169.2 g |
| Miscellaneous | |
| Features | Fast Charging |
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Samsung Galaxy Smartphones:
Apple iPhone Smartphones:
|
| Warranty | |
| Limited Warranty | 12 Month |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
Additional-pdf2
[/custom-user-manual]
Samsung Wireless Charger Convertible - 9 V DC Input - Input connectors: USB - Fast Charging (EP-N3300TWEGCA)
MSRP:
$49.99
$49.99
$46.99
Save:
$3.00 (6.00%)
Out of stock