Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Aiphone Intercom Sub Station - Cable for Door Entry - Black (IX-RS-B)
SKU:
IX-RS-B
MSRP:
$1,112.53
$1,112.53
$585.99
Save:
$526.54 (47.33%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
9.05
(cm)
Height:
19.21
(cm)
Depth:
6.67
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Connectivity Technology: Cable
Power Source: PoE
Product Color: Black
Height: 7.56" (192.09 mm)
Width: 3.56" (90.49 mm)
Depth: 2.63" (66.68 mm)
Application/Usage: Door Entry
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Aiphone Co., Ltd |
| Manufacturer Part Number | IX-RS-B |
| Manufacturer Website Address | http://www.aiphone.com |
| Brand Name | Aiphone |
| Product Name | Intercom Sub Station |
| Product Type | Intercom Sub Station |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Power Description | |
| Power Source | PoE |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 7.56" (192.09 mm) |
| Width | 3.56" (90.49 mm) |
| Depth | 2.63" (66.68 mm) |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Door Entry |
[/custom-specifications]
Aiphone Intercom Sub Station - Cable for Door Entry - Black (IX-RS-B)
MSRP:
$1,112.53
$1,112.53
$585.99
Save:
$526.54 (47.33%)
Out of stock