Alogic YOGA 3-in-1 Wireless Charging Stand - For Earbud, AirPod, Smartwatch, Smartphone - 9 V DC, 12 V DC Input - Input connectors: - (A31FWCWH)
SKU:
A31FWCWH
UPC:
9350784027351
MSRP:
$117.99
$117.99
$109.99
Save:
$8.00 (6.78%)
Warranty Information:
2 Year
Condition:
New
Width:
2.50
(cm)
Height:
4.80
(cm)
Depth:
11.00
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- YOGA 3-in-1 Wireless Charging Stand
- USB-C Charging Cable
- Quick Start Guide
- iPhone 12-15
- AirPods Pro
- AirPods with MagSafe
- Samsung Galaxy Buds
- Google Pixel Buds
- Apple Watch Series 1-8
- Apple Watch SE
- Apple Watch Ultra
USB: Yes
USB Power Delivery: 1 x Type-C 15W
Device Supported: Earbud,AirPod,Smartwatch,Smartphone
Qi Certified: Yes
Input Voltage: 9 V DC,12 V DC
Maximum Input Current: 3 A
Product Color: White
Height: 1.89" (48 mm)
Width: 0.98" (25 mm)
Depth: 4.33" (110 mm)
Weight (Approximate): 6.10 oz (173 g)
Features: Foldable
Package Contents:
Compatibility:
Limited Warranty: 2 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Alogic |
| Manufacturer Part Number | A31FWCWH |
| Manufacturer Website Address | http://www.alogic.co |
| Brand Name | Alogic |
| Product Line | Yoga |
| Product Name | YOGA 3-in-1 Wireless Charging Stand |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Induction Charger |
| Technical Information | |
| USB | Yes |
| USB Power Delivery | 1 x Type-C 15W |
| Device Supported | Earbud,AirPod,Smartwatch,Smartphone |
| Qi Certified | Yes |
| Power Description | |
| Input Voltage | 9 V DC,12 V DC |
| Maximum Input Current | 3 A |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | White |
| Height | 1.89" (48 mm) |
| Width | 0.98" (25 mm) |
| Depth | 4.33" (110 mm) |
| Weight (Approximate) | 6.10 oz (173 g) |
| Miscellaneous | |
| Features | Foldable |
| Package Contents | |
| Compatibility | |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]
Alogic YOGA 3-in-1 Wireless Charging Stand - For Earbud, AirPod, Smartwatch, Smartphone - 9 V DC, 12 V DC Input - Input connectors: - (A31FWCWH)
MSRP:
$117.99
$117.99
$109.99
Save:
$8.00 (6.78%)
Out of stock