Altronix WG1 NEMA Rated Wire Gland Inlets - Cable Gland - 8" (203.20 mm) Length - Polyamide, Chloroprene Rubber (CR) - 1 Pack (WG1)
SKU:
WG1
UPC:
782239954131
MSRP:
$18.29
$18.29
$9.99
Save:
$8.30 (45.38%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
15.24
(cm)
Height:
12.70
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Cable Manager Type: Cable Gland
Product Material: Polyamide,Chloroprene Rubber (CR)
Height: 5" (127 mm)
Width: 6" (152.40 mm)
Length: 8" (203.20 mm)
Weight (Approximate): 2.40 oz (68.04 g)
Country of Origin: Germany
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Altronix Corporation |
| Manufacturer Part Number | WG1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.altronix.com |
| Brand Name | Altronix |
| Product Model | WG1 |
| Product Name | WG1 NEMA Rated Wire Gland Inlets |
| Packaged Quantity | 1 Pack |
| Product Condition | New |
| Product Type | Cable Tying |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Gland |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyamide,Chloroprene Rubber (CR) |
| Height | 5" (127 mm) |
| Width | 6" (152.40 mm) |
| Length | 8" (203.20 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz (68.04 g) |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | Germany |
[/custom-specifications]
Altronix WG1 NEMA Rated Wire Gland Inlets - Cable Gland - 8" (203.20 mm) Length - Polyamide, Chloroprene Rubber (CR) - 1 Pack (WG1)
MSRP:
$18.29
$18.29
$9.99
Save:
$8.30 (45.38%)
Out of stock