APC Integrated Rack LCD/KVM USB Cable-17ft (5m) - 17 ft (5.18 m) KVM Cable - First End: 1 x USB 2.0 Type A - Male, 1 x 15-pin HD-15 - (AP5823)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Cable Length: 17 ft (5.18 m)
Connector Type on First End: USB 2.0 Type A - Male,HD-15 - Male
Connector on First End Details: 1 x USB 2.0 Type A - Male,1 x 15-pin HD-15 - Male
Connector Type on Second End: HD-15 - Male
Connector on Second End Details: 1 x 15-pin HD-15 - Male
Color Family: Multicolor
Product Color: Black,Blue,Green
Weight (Approximate): 10.56 oz (299.37 g)
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: 2 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | AP5823 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Product Model | AP5823 |
| Product Name | APC Integrated Rack LCD/KVM USB Cable - 17ft (5m) |
| Product Type | KVM Cable |
| Technical Information | |
| Cable Length | 17 ft (5.18 m) |
| Connector Type on First End | USB 2.0 Type A - Male,HD-15 - Male |
| Connector on First End Details | 1 x USB 2.0 Type A - Male,1 x 15-pin HD-15 - Male |
| Connector Type on Second End | HD-15 - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x 15-pin HD-15 - Male |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Multicolor |
| Product Color | Black,Blue,Green |
| Weight (Approximate) | 10.56 oz (299.37 g) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf3
Additional-pdf1
Additional-pdf2
[/custom-user-manual]