Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
APC Smart-UPS Modular Ultra 4 Post UPS Rail Kit - 1 Unit (SRYLOPT1)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Device Supported: UPS
Features: Mercury-free
Height: 3.62" (92 mm)
Width: 1.77" (45 mm)
Depth: 27.24" (692 mm)
Weight (Approximate): 8.69 lb (3941.72 g)
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: 5 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Manufacturer Part Number | SRYLOPT1 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| Product Name | Smart-UPS Modular Ultra 4 Post UPS Rail Kit |
| Packaged Quantity | 1 Unit |
| Product Type | Mounting Rail Kit |
| Product Information | |
| Device Supported | UPS |
| Features | Mercury-free |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.62" (92 mm) |
| Width | 1.77" (45 mm) |
| Depth | 27.24" (692 mm) |
| Weight (Approximate) | 8.69 lb (3941.72 g) |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf4
Additional-pdf2
Additional-pdf1
Additional-pdf3
[/custom-user-manual]