Black Box 2-Slot Blanking Panel for DKM FX - 1.61" (40.89 mm) Height x 6.65" (168.91 mm) Width x 0.50" (12.70 mm) Depth (ACX288-BLKP-2S)
SKU:
ACX288-BLKP-2S
UPC:
822088136019
MSRP:
$98.36
$98.36
$88.99
Save:
$9.37 (9.53%)
Warranty Information:
2 Year
Condition:
New
Width:
16.89
(cm)
Height:
4.09
(cm)
Depth:
1.27
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Additional-pdf1
Manufacturer-Brochure
User-Manual
- DKM FX HD Video and Peripheral Matrix Switches (ACX048, ACX080, ACX160, ACX288)
Height: 1.61" (40.89 mm)
Width: 6.65" (168.91 mm)
Depth: 0.50" (12.70 mm)
Weight (Approximate): 45.4 g
Compatibility: Product works with:
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Country of Origin: Germany
TAA Compliant: Yes
Limited Warranty: 2 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Manufacturer Part Number | ACX288-BLKP-2S |
| Manufacturer Website Address | http://www.blackbox.com |
| Brand Name | Black Box |
| Product Name | 2-Slot Blanking Panel for DKM FX |
| Product Condition | New |
| Product Type | Blanking Panel |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.61" (40.89 mm) |
| Width | 6.65" (168.91 mm) |
| Depth | 0.50" (12.70 mm) |
| Weight (Approximate) | 45.4 g |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Product works with:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | Germany |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 2 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
Manufacturer-Brochure
User-Manual
[/custom-user-manual]
Black Box 2-Slot Blanking Panel for DKM FX - 1.61" (40.89 mm) Height x 6.65" (168.91 mm) Width x 0.50" (12.70 mm) Depth (ACX288-BLKP-2S)
MSRP:
$98.36
$98.36
$88.99
Save:
$9.37 (9.53%)
Out of stock