B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Mount Type: Wall Mount
Number of RJ-11 Ports: 1
Height: 0.80" (20.32 mm)
Width: 2" (50.80 mm)
Depth: 2.20" (55.88 mm)
Weight (Approximate): 31.8 g
Country of Origin: China
Limited Warranty: Lifetime
- Is easy to locate and can be mounted on varying heights
- Wall Mount for your convenience and simplicity of usage
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Black Box Corporation |
| Manufacturer Part Number | FM012 |
| Manufacturer Website Address | http://www.blackbox.com |
| Brand Name | Black Box |
| Product Name | Wallmount Blocks, (1) RJ-11, 4-Wire |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | Mounting Box |
| Technical Information | |
| Mount Type | Wall Mount |
| Interfaces/Ports | |
| Number of RJ-11 Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.80" (20.32 mm) |
| Width | 2" (50.80 mm) |
| Depth | 2.20" (55.88 mm) |
| Weight (Approximate) | 31.8 g |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
[/custom-specifications]
Black Box Single Port Wallmount Block With RJ-11 4 Wire Telephony Connection Blocks S X FM012
$6.95
Out of stock