Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Bretford CUBE Micro Tray - Wired - Notebook, Tablet PC - Charging Capability - Grass (TVT10AC-GRA)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- CUBE Micro Tray
- Power Cord
Connectivity Technology: Wired
Charging Capability: Yes
Device Supported: Notebook,Tablet PC
Product Color: Grass
Height: 9.90" (251.46 mm)
Width: 1.25" (31.75 mm)
Depth: 14" (355.60 mm)
Weight (Approximate): 9.98 kg
Package Contents:
TAA Compliant: Yes
Country of Origin: United States
Limited Warranty: 3 Year
- With the wired connectivity, no more worries about low signals for low latency
- The advance technological cradle have charging capability
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Bretford Manufacturing, Inc |
| Manufacturer Part Number | TVT10AC-GRA |
| Manufacturer Website Address | http://www.bretford.com |
| Brand Name | Bretford |
| Product Line | CUBE Micro |
| Product Model | TVT10AC |
| Product Name | CUBE Micro Tray |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Wired |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Notebook,Tablet PC |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Grass |
| Height | 9.90" (251.46 mm) |
| Width | 1.25" (31.75 mm) |
| Depth | 14" (355.60 mm) |
| Weight (Approximate) | 9.98 kg |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| TAA Compliant | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]