Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Brother 2in Glow-in-the-Dark Continuous Label - 2" (50.80 mm) Width - Thermal - White (BMSLT230)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Label Width: 2" (50.80 mm)
Core Diameter: 1" (25.40 mm)
Print Technology: Thermal
Features: Glow-in-the-dark
Color Family: White
Product Color: White
Compatibility:
Brother - TD-4750TNWBCS and BMSLPR03 Black Resin Ribbon
- Excellent labeling solution for home, office and industry
- Features Glow-in-the-dark
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Brother Industries, Ltd |
| Manufacturer Part Number | BMSLT230 |
| Manufacturer Website Address | http://www.brother.ca |
| Brand Name | Brother |
| Product Name | 2in Glow-in-the-Dark Continuous Label |
| Product Type | Label Tape |
| Product Information | |
| Label Width | 2" (50.80 mm) |
| Core Diameter | 1" (25.40 mm) |
| Print Technology | Thermal |
| Features | Glow-in-the-dark |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Brother - TD-4750TNWBCS and BMSLPR03 Black Resin Ribbon |
[/custom-specifications]