Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
C2G Vertical Cable Management Kit for 26RU Swing-Out Wall-Mount Cabinet - Cable Manager - Black - 26U Rack Height - Steel (SWMVFK26RU)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- Set of 2 Finger Sections
- Associated Mounting Hardware
Cable Manager Type: Cable Manager
Color Family: Black
Product Color: Black
Product Material: Steel
Rack Height: 26U
Height: 49.5"
Width: 3"
Depth: 4.5"
Weight (Approximate): 4.17 kg
Package Contents:
Compatibility: Legrand 26RU Swing-Out Wall-Mount Cabinet
Country of Origin: United States
Environmentally Friendly: Yes
Environmental Compliance: Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Limited Warranty: 5 Year
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Legrand Group |
| Manufacturer Part Number | SWMVFK26RU |
| Manufacturer Website Address | http://www.legrand.com |
| Brand Name | C2G |
| Product Name | Vertical Cable Management Kit for 26RU Swing-Out Wall-Mount Cabinet |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Manager |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Rack Height | 26U |
| Height | 49.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 4.5" |
| Weight (Approximate) | 4.17 kg |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Legrand 26RU Swing-Out Wall-Mount Cabinet |
| Country of Origin | United States |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
[/custom-specifications]