Canon Premium RC Photo Paper - A1 - 24" (609.60 mm) x 100 ft (30.48 m) - 255 g/m² Grammage - Luster - 1 Roll (1100V103)
SKU:
1100V103
UPC:
0660685000650
MSRP:
$177.99
$177.99
$163.99
Save:
$14.00 (7.87%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Sheet Standard: A1
Sheet Size: 24" (609.60 mm) x 100 ft (30.48 m)
Grammage: 255 g/m²
Sheet Thickness: 10 mil (0.25 mm)
Print Technology: Inkjet
Surface Finish: Luster
- Get outstanding photographic prints with photo paper
- With luster finish, get fewer glare images with perfect sharpness
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Canon, Inc |
| Manufacturer Part Number | 1100V103 |
| Manufacturer Website Address | http://www.canon.ca |
| Brand Name | Canon |
| Product Name | Premium RC Photo Paper |
| Packaged Quantity | 1 Roll |
| Product Type | Photo Paper |
| Product Information | |
| Sheet Standard | A1 |
| Sheet Size | 24" (609.60 mm) x 100 ft (30.48 m) |
| Grammage | 255 g/m² |
| Sheet Thickness | 10 mil (0.25 mm) |
| Print Technology | Inkjet |
| Surface Finish | Luster |
[/custom-specifications]
Canon Premium RC Photo Paper - A1 - 24" (609.60 mm) x 100 ft (30.48 m) - 255 g/m² Grammage - Luster - 1 Roll (1100V103)
MSRP:
$177.99
$177.99
$163.99
Save:
$14.00 (7.87%)
Out of stock