CHERRY XTRFY CX-M68W-BLUE Gaming Mouse - Wireless - Radio Frequency - 2.40 GHz - Rechargeable - Blue - USB Type A - 26000 dpi - - 3.1 (CX-M68W-BLUE)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Pointing Device Connectivity Technology: Wireless
Pointing Device Wireless Technology: Radio Frequency
Wireless Operating Frequency: 2.40 GHz
Movement Resolution (dpi): 26000
Ergonomic Fit: Symmetrical
Rechargeable: Yes
Pointing Device Host Interface: USB Type A
Maximum Battery Run Time: 3.1 Day
Color Family: Blue
Product Color: Blue
Height: 4.85" (123.30 mm)
Width: 2.40" (61 mm)
Depth: 1.56" (39.50 mm)
Weight (Approximate): 1.87 oz (53 g)
Operating System Compatibility: Windows XP,Mac OS X 10.1 Puma
Platform Supported: PC,Mac
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Cherry Americas |
| Manufacturer Part Number | CX-M68W-BLUE |
| Manufacturer Website Address | http://www.cherryamericas.com |
| Brand Name | CHERRY |
| Product Line | XTRFY |
| Product Model | CX-M68W-BLUE |
| Product Name | XTRFY CX-M68W-BLUE Gaming Mouse |
| Product Type | Gaming Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Resolution (dpi) | 26000 |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Rechargeable | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
| Maximum Battery Run Time | 3.1 Day |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Blue |
| Product Color | Blue |
| Height | 4.85" (123.30 mm) |
| Width | 2.40" (61 mm) |
| Depth | 1.56" (39.50 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.87 oz (53 g) |
| Miscellaneous | |
| Operating System Compatibility | Windows XP,Mac OS X 10.1 Puma |
| Platform Supported | PC,Mac |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]