Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson Cradle - Tablet PC, Keyboard (7170-1056-00)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- Cradle
- Lind Power Adapter
Device Supported: Tablet PC,Keyboard
Height: 9.70" (246.38 mm)
Width: 10.60" (269.24 mm)
Depth: 3.50" (88.90 mm)
Weight (Approximate): 3.50 lb (1587.57 g)
Package Contents:
Compatibility:
Dell Latitude 7030 Extreme Rugged Tablet Pc
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7170-1056-00 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Cradle |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Device Supported | Tablet PC,Keyboard |
| Physical Characteristics | |
| Height | 9.70" (246.38 mm) |
| Width | 10.60" (269.24 mm) |
| Depth | 3.50" (88.90 mm) |
| Weight (Approximate) | 3.50 lb (1587.57 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Compatibility | Dell Latitude 7030 Extreme Rugged Tablet Pc |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
User-Manual
Additional-pdf1
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]