B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Product Color: Black
Product Material: Steel
Height: 9.25" (234.95 mm)
Width: 3.50" (88.90 mm)
Depth: 5.80" (147.32 mm)
Weight (Approximate): 2.60 lb (1179.34 g)
Compatibility:
Vehicle Base that has a welded lower tube
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | DS-UPPER |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Model | DS-UPPER |
| Product Name | DS-UPPER Adjustable Upper Pole |
| Product Type | Vehicle Mount |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Height | 9.25" (234.95 mm) |
| Width | 3.50" (88.90 mm) |
| Depth | 5.80" (147.32 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.60 lb (1179.34 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Vehicle Base that has a welded lower tube |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-LOWER-13 |
| Sale Price | $79.95 |
| Product | Gamber-Johnson Vehicle Mount - Black - Black |
| SKU | DS-LOWER9 |
| Sale Price | $78.95 |
[/custom-options]
Gamber-Johnson DS-UPPER Vehicle Mount - Black - Steel (DS-UPPER)
MSRP:
$140.86
$140.86
$102.99
Save:
$37.87 (26.88%)
Out of stock