Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Gamber-Johnson iKey Mobile Numeric Pad - Cable Connectivity - USB Interface - Industrial Silicon Rubber Keyswitch - Black (7300-0106)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Keyswitch Technology: Industrial Silicon Rubber
Keyboard/Keypad Connectivity Technology: Cable
Keyboard/Keypad Host Interface: USB
Color Family: Black
Product Color: Black
Keyboard/Keypad Height: 0.85" (21.59 mm)
Keyboard/Keypad Width: 5.22" (132.56 mm)
Keyboard/Keypad Depth: 3.97" (100.94 mm)
Weight (Approximate): 163.3 g
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7300-0106 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | iKey Mobile Numeric Pad |
| Product Type | Keypad |
| Keyboard/Keypad | |
| Keyswitch Technology | Industrial Silicon Rubber |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.85" (21.59 mm) |
| Keyboard/Keypad Width | 5.22" (132.56 mm) |
| Keyboard/Keypad Depth | 3.97" (100.94 mm) |
| Weight (Approximate) | 163.3 g |
[/custom-specifications]