B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Device Supported: Light
Product Color: Black Powder Coat
Height: 8.87" (225.30 mm)
Width: 6.40" (162.56 mm)
Depth: 6.41" (162.81 mm)
Weight (Approximate): 3.80 lb (1723.65 g)
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Gamber-Johnson, LLC |
| Manufacturer Part Number | 7160-0610 |
| Manufacturer Website Address | http://www.gamberjohnson.com |
| Brand Name | Gamber-Johnson |
| Product Name | Forklift Mount: Single Light Bracket |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Information | |
| Device Supported | Light |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black Powder Coat |
| Height | 8.87" (225.30 mm) |
| Width | 6.40" (162.56 mm) |
| Depth | 6.41" (162.81 mm) |
| Weight (Approximate) | 3.80 lb (1723.65 g) |
[/custom-specifications]
Gamber-Johnson Mounting Bracket for Light - Black Powder Coat - Black Powder Coat (7160-0610)
MSRP:
$170.95
$170.95
$115.99
Save:
$54.96 (32.15%)
Out of stock