Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
Getac Cradle - Docking - Tablet PC - Charging Capability - 2 x USB - Serial (5433GA750001)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Connectivity Technology: Docking
Charging Capability: Yes
Device Supported: Tablet PC
Total Number of USB Ports: 2
Network (RJ-45): Yes
Serial: Yes
Input Voltage: 19 V DC
Height: 9.20" (233.70 mm)
Width: 8.30" (210.80 mm)
Depth: 2.90" (73.70 mm)
Weight (Approximate): 1.41 lb (640 g)
Compatibility:
Getac ZX80 Tablet PC
- With the Getac Cradle, charge or synchronize data at the same time
- With docking connectivity solution, get an increased number of ports and interfaces
- The advance technological cradle have charging capability
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Getac, Inc |
| Manufacturer Part Number | 5433GA750001 |
| Manufacturer Website Address | http://www.getac.com |
| Brand Name | Getac |
| Product Name | Cradle |
| Product Type | Cradle |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Docking |
| Charging Capability | Yes |
| Device Supported | Tablet PC |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Serial | Yes |
| Power Description | |
| Input Voltage | 19 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Height | 9.20" (233.70 mm) |
| Width | 8.30" (210.80 mm) |
| Depth | 2.90" (73.70 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.41 lb (640 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Getac ZX80 Tablet PC |
[/custom-specifications]