Hikvision Black Network Camera Mounting Bracket Engineered For Sturdy Support And Professional Installation 11.02 Lb Load Capacity PC110B
SKU:
PC110B
UPC:
813908029185
MSRP:
$23.95
$29.00
$21.95
Save:
$2.00 (6.90%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
11.00
(cm)
Height:
5.70
(cm)
Depth:
11.00
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- DS-2CC51D3S-VPIR
- DS-2CD21x2-I
Device Supported: Network Camera
Maximum Load Capacity: 11.02 lb (5000 g)
Product Color: Black
Height: 2.24" (57 mm)
Width: 4.33" (110 mm)
Depth: 4.33" (110 mm)
Weight (Approximate): 4.66 oz (132 g)
Compatibility: Hikvision Network Cameras:
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Hikvision |
| Manufacturer Part Number | PC110B |
| Manufacturer Website Address | http://www.hikvision.com |
| Brand Name | Hikvision |
| Product Model | PC110B |
| Product Name | Pendant Cap for Dome Camera |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Information | |
| Device Supported | Network Camera |
| Maximum Load Capacity | 11.02 lb (5000 g) |
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 2.24" (57 mm) |
| Width | 4.33" (110 mm) |
| Depth | 4.33" (110 mm) |
| Weight (Approximate) | 4.66 oz (132 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Hikvision Network Cameras:
|
[/custom-specifications]
Hikvision Black Network Camera Mounting Bracket Engineered For Sturdy Support And Professional Installation 11.02 Lb Load Capacity PC110B
MSRP:
$23.95
$29.00
$21.95
Save:
$2.00 (6.90%)
Out of stock