Hikvision Stainless Steel Wall Mount For Network Camera Offering Corrosion Resistant Support And Discreet Installation DS-1705ZJ-DM35
SKU:
DS-1705ZJ-DM35
UPC:
842571110357
MSRP:
$27.95
$34.00
$25.95
Save:
$2.00 (5.88%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
7.40
(cm)
Depth:
15.00
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Manufacturer-Brochure
Device Supported: Network Camera
Maximum Load Capacity: 6.61 lb (3000 g)
Durability: Corrosion Resistant
Color Family: Gray
Product Color: Stainless Steel
Product Material: Stainless Steel
Height: 2.91" (74 mm)
Depth: 5.91" (150 mm)
Diameter: 7.11" (180.60 mm)
Weight (Approximate): 1.10 lb (498 g)
Compatibility: Hikvision Anti-Corrosion Dome Camera
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Hikvision |
| Manufacturer Part Number | DS-1705ZJ-DM35 |
| Manufacturer Website Address | http://www.hikvision.com |
| Brand Name | Hikvision |
| Product Model | DS-1705ZJ-DM35 |
| Product Name | Wall Mounting Bracket for Anti-Corrosion Dome Camera |
| Product Type | Wall Mount |
| Product Information | |
| Device Supported | Network Camera |
| Maximum Load Capacity | 6.61 lb (3000 g) |
| Durability | Corrosion Resistant |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Gray |
| Product Color | Stainless Steel |
| Product Material | Stainless Steel |
| Height | 2.91" (74 mm) |
| Depth | 5.91" (150 mm) |
| Diameter | 7.11" (180.60 mm) |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb (498 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | Hikvision Anti-Corrosion Dome Camera |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Manufacturer-Brochure
[/custom-user-manual]
Hikvision Stainless Steel Wall Mount For Network Camera Offering Corrosion Resistant Support And Discreet Installation DS-1705ZJ-DM35
MSRP:
$27.95
$34.00
$25.95
Save:
$2.00 (5.88%)
Out of stock