HP 430 Multi-Device Wireless Mouse - Blue Optical - Wireless - Bluetooth/Radio Frequency - Jet Black - USB Type A - 4000 dpi - Scroll (3B4Q2AA#ABL)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
- 430 Multi-Device Wireless Mouse
- Quick Start Guide
- USB Type-A Dongle
- Warranty Card
- 1 x AA Battery
Pointing Device Connectivity Technology: Wireless
Pointing Device Wireless Technology: Bluetooth/Radio Frequency
Movement Detection: Blue Optical
Movement Resolution (dpi): 4000
Total Number of Buttons: 5
Scroller Type: Scroll Wheel
Pointing Device Host Interface: USB Type A
Battery Included: Yes
Color Family: Black
Product Color: Jet Black
Height: 1.59" (40.39 mm)
Width: 4.54" (115.32 mm)
Depth: 2.92" (74.17 mm)
Weight (Approximate): 2.78 oz (78.93 g)
Package Contents:
Operating System Compatibility: Windows 11,Mac OS,Windows 10
Platform Supported: PC,Mac
Post-consumer-waste%: 77%
Limited Warranty: 1 Year
- Built-in scrolling wheel for fast page navigation and better control over browsers' tabs
- Enjoy the freedom of Bluetooth/Radio Frequency wireless connectivity found in most devices
- Surface friendly blue optical sensor helps you perform mouse-intensive tasks efficiently
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 3B4Q2AA#ABL |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 430 |
| Product Name | 430 Multi-Device Wireless Mouse |
| Product Type | Mouse |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Movement Detection | Blue Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
| Total Number of Buttons | 5 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Jet Black |
| Height | 1.59" (40.39 mm) |
| Width | 4.54" (115.32 mm) |
| Depth | 2.92" (74.17 mm) |
| Weight (Approximate) | 2.78 oz (78.93 g) |
| Miscellaneous | |
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility | Windows 11,Mac OS,Windows 10 |
| Platform Supported | PC,Mac |
| Post-consumer-waste% | 77% |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
[/custom-specifications]
[custom-user-manual]
Available Documentation:
Additional-pdf1
[/custom-user-manual]