B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
- HP DesignJet Printer 10ps
- HP DesignJet Printer 120
- HP DesignJet Printer 120nr
- HP DesignJet Printer 130
- HP DesignJet Printer 130gp
- HP DesignJet Printer 130nr
- HP DesignJet Printer 20ps
- HP DesignJet Printer 30
- HP DesignJet Printer 30gp
- HP DesignJet Printer 30n
- HP DesignJet Printer 50ps
- HP DesignJet Printer 90
- HP DesignJet Printer 90gp
- HP DesignJet Printer 90r
Print Technology: Inkjet
Print Color: Light Magenta
Ink Volume: 69 mL
Weight (Approximate): 5.44 oz (154.22 g)
Compatibility:
Country of Origin: Singapore
Additional Warranty Information:
Until the HP ink is depleted or the end of warranty date has been reached, whichever occurs first.
- Accurate image quality
- For use in HP Designjet 10ps, 20ps
- Also works in 50ps, 120 and 120nr
- Easy to use
- HP reliability delivers value
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | C5018A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Brand Name | HP |
| Product Model | 84 (C5018A) |
| Product Name | 84 (C5018A) Ink Cartridge |
| Product Condition | Original |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Type | Retail |
| Packing | Single Pack |
| Product Type | Ink Cartridge |
| Technical Information | |
| Print Technology | Inkjet |
| Print Color | Light Magenta |
| Ink Volume | 69 mL |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 5.44 oz (154.22 g) |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | |
| Country of Origin | Singapore |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | Until the HP ink is depleted or the end of warranty date has been reached, whichever occurs first. |
[/custom-specifications]
HP 84 (C5018A) Original Ink Cartridge - Single Pack - Inkjet - Light Magenta - 1 Each (C5018A)
MSRP:
$84.64
$84.64
$64.99
Save:
$19.65 (23.22%)
Out of stock