HPE Conversion Router Cable Adapter - Network Cable - First End: BNC Network - Second End: RJ-45 Network (JD511A)
SKU:
JD511A
UPC:
885631162521
MSRP:
$95.00
$95.00
$72.99
Save:
$22.01 (23.17%)
Warranty Information:
Covered by Manufacturer
Condition:
New
Width:
1.23
(cm)
Height:
1.23
(cm)
Depth:
1.23
(cm)
B2B Pricing
Business volume discounts
IT Experts
Technical guidance
IT Configuration
Preparation & staging
Canada Stock
QC · ON · AB · BC
Product Features
Description
[custom-highlights][/custom-highlights]
Connector Type on First End: BNC Network
Connector on First End Details: BNC Network
Connector Type on Second End: RJ-45 Network
Connector on Second End Details: RJ-45 Network
Environmentally Friendly: Yes
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | JD511A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Brand Name | HPE |
| Product Name | Conversion Router Cable Adapter |
| Product Type | Network Cable |
| Technical Information | |
| Connector Type on First End | BNC Network |
| Connector on First End Details | BNC Network |
| Connector Type on Second End | RJ-45 Network |
| Connector on Second End Details | RJ-45 Network |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | HPE FlexNetwork MSR3016 AC Router - 6 Ports - 6 WAN Port(s) - Gigabit Ethernet - IEEE 802.3 - Desktop, Rack-mountable |
| SKU | R8V32A |
| Sale Price | $5096.95 |
| Product | HPE MSR4060 Router Chassis |
| SKU | JG403A |
| Sale Price | $3889.95 |
| Product | HPE MSR4080 Router Chassis |
| SKU | JG402A |
| Sale Price | $5446.95 |
| Product | HPE FlexNetwork MSR3026 Router - 9 Ports - 8 RJ-45 Port(s) - 8 WAN Port(s) - 6 SFP+ Slots - 4 GB - 10 Gigabit Ethernet - 1U - Rack-mountable, Desktop |
| SKU | R9J03A |
| Sale Price | $8352.95 |
[/custom-options]
HPE Conversion Router Cable Adapter - Network Cable - First End: BNC Network - Second End: RJ-45 Network (JD511A)
MSRP:
$95.00
$95.00
$72.99
Save:
$22.01 (23.17%)
Out of stock