Shipping included*
Exclusions
Additional shipping fees may apply in rare circumstances for deliveries outside standard service areas. In most cases, this only potentially affects shipments to the Northwest Territories and Yukon, as well as certain heavy or oversized items.
HPE USBA-RJ45 PIN3TX-6RX Cable - RJ-45/USB Network Cable for Network Device - First End: 1 x USB 2.0 Type A - Male - Second End: 1 x - (R8Z87A)
Business volume discounts
Technical guidance
Preparation & staging
QC · ON · AB · BC
Product Features
Cable Type: RJ-45/USB
Connector Type on First End: USB 2.0 Type A - Male
Connector on First End Details: 1 x USB 2.0 Type A - Male
Connector Type on Second End: RJ-45 Network - Male
Connector on Second End Details: 1 x RJ-45 Network - Male
Device Supported: Network Device
Color Family: Black
Product Color: Black
Weight (Approximate): 181.4 g
- For exceptional quality, upright compatibility and reliability use this Network Cable
- Hot-pluggable USB port for a quick connection
- Fully compatible with network devices
[custom-specifications]
| Specifications | |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | R8Z87A |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Brand Name | HPE |
| Product Name | USBA-RJ45 PIN3TX-6RX Cable |
| Product Type | Network Cable |
| Technical Information | |
| Cable Type | RJ-45/USB |
| Connector Type on First End | USB 2.0 Type A - Male |
| Connector on First End Details | 1 x USB 2.0 Type A - Male |
| Connector Type on Second End | RJ-45 Network - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x RJ-45 Network - Male |
| Device Supported | Network Device |
| Physical Characteristics | |
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Weight (Approximate) | 181.4 g |
[/custom-specifications]
[custom-options]
| Product | HPE 8325-48Y8C Layer 3 Switch - Manageable - 25 Gigabit Ethernet - 3 Layer Supported - Modular - 550 W Power Consumption - Optical Fiber - 1U - Rack-mountable |
| SKU | JL625A |
| Sale Price | $49275.95 |
[/custom-options]